توضیح تورمجازی

مکان فعلی شما :>, تصاویر کروی, تور مجازی>توضیح تورمجازی

توضیح تورمجازی

برای توضیح تور مجازی ابتدا بهتر است با تصاویر پانوراما(گسترده) آشنا شویم :

اگر چند عکس که ارتباط تصویری با یکدیگر دارند را در یک قاب(تصویر) کنار هم قرار دهیم که باعث ایجاد یک تصویر گسترده تر و با زاویه دید بیشتر نسبت به عکس های معمولی و اولیه باشد، به این تصویر پانوراما گفته می شود.

دسته بندی های مختلف تصاویر پانوراما :

کوچک ترین تصویر پانوراما، متشکل از دو تصویر است اما هرچه تعداد عکس ها بیشتر شود،    دیدِ بسیار بهتری را نسبت به محیط به شخص منتقل و امکان تصور حضور فرد در آن فضا ملموس تر خواهد بود .

اکثر تصاویر پانورام، افقی می باشند حال آنکه قائم و ۹ عکسه نیز جز اینگونه تصاویر خواهد بود.

اما تمامی اینها یک نقص مشترک دارند و آن عدم نمایش تمامی نماهایی است که اگر شخص    در آنجا حضور داشت، خود می توانست آنجا را مشاهده کند، اینجاست که تصاویر کروی  (photosphere) یا همان تصاویر پانوراما  ۳۶۰درجه در تمامی جهات مطرح می شود.

تصاویر اخیر که با عکس برداری از تمامی زوایا حاصل می شود متشکل از ۳۰-۵۰ عکس است که با کنار هم قرار گرفتن منظره کاملی از محیط را به نمایش میگذارند واگر با رایانه و یا با دستگاه هایی که مجهز به ژیروسکوپ است(مانند موبایل های هوشمند، تبلت و یا عینک های VR) مشاهده شوند، مانند حضور مستقیم مشاهده کننده در آن فضاست.

حال پا را فراتر بگذاریم و گشت و گذاری در کل مکان داشته باشیم ! اینجاست که تورمجازی     به میان می آید.

تورمجازی در حقیقت، از کنار هم قرار گرفتن چندین عکس کروی(۲به بالا) تشکیل می شود. برای قدم زدن در محیط چندین نقاط اتصال(hotspot) تعریف و جایگذاری می شود که اگر بازدید کننده بر روی آنها کلیک کند به همان مکان منتقل شده و می تواند از آنجا دیدن کند.

اما آیا فقط همین ؟ ! ? خیر، این تازه ابتدایی ترین حالت تور است، برای حرفه ای تر شدن تور با ما همراه باشید . . .

مشاهده نمونه تور مجازی

About the Author:

محمود با خواندن چند تا متن درباره ساخت تور و . . . و دیدن چندین فیلم آموزشی و عکس های مشابه و یافتن نقاط ضعف و قوت از اونها و به کار گرفتن نقاط قوت و عدم اعمال نقاط ضعف و البته چندین سال تلاش، تونسته "دستی در آتش ساخت تور" پیدا کنه و درخدمت مردم عزیز سرزمینش باشه . . .

Leave A Comment